یکی از دغدغه‌های کانون وکلا رفع موانع اشتغال است

رئیس کانون وکلای دادگستری استان چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از دغدغه‌های کانون وکلا رفع موانع اشتغال است.

ابراهیم کیانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دغدغه کانون وکلا رفع موانع اشتغال برای وکلای جوان و جلوگیری از رکود وکالت است.

وی با اشاره به وجود ۵۱۷ وکیل در استان تصریح کرد: مرکز مشاوران قوه قضاییه تاکنون برای ۳۰۰ نفر پروانه وکالت و مشاوره حقوقی قوه قضاییه صادر کرده است.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان افزود: ۹۹ وکیل در سال گذشته هیچ گونه مراجعه‌ای به دادگستری نداشته‌اند.

کیانی درخصوص مبلغ حق الوکاله وکلا گفت: افرادی که توان پرداخت حق الوکاله دارند باید مطابق تعرفه حق الوکاله را بصورت توافقی پرداخت کنند و آن‌دسته افراد که توان مالی پرداخت دستمزد وکلا را ندارند در این موارد کانون وکلا به صورت معاضدتی به آنها کمک می‌کند.

وی افزود: برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد (ره)، پرداخت حق الوکاله وکلا ضروری نیست.

رئیس کانون وکلای دادگستری استان خاطرنشان کرد: مبلغی که موکلین در ابتدا جهت اقدام حقوقی و هزینه‌های دادرسی پرداخت می‌نمایند ارتباطی با حق الوکاله ندارد.

وی اظهار کرد: کانون وکلا تلاش می‌کنند تا پیشنهادات خود را در خصوص وکالت اجباری وکیل خانواده بررسی کرده و تقدیم نمایندگان مجلس نماید.

کیانی در پایان از رسانه ملی درخواست کرد با برخی تولیدات سینمایی و تلویزیونی مردم را نسبت به وکلا بی اعتماد نکند تا  وکیل هراسی ترویج نشود زیرا بازگرداندن اعتماد علاوه بر تلاش کانون وکلا مستلزم فرهنگ سازی از جانب صدا و سیما است.

انتهای پیامSource link