رنسانس برای کانون

ایثار و گذشت در جامعه راه‌ توسعه اخلاق و وحدت در کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی نوری ظهر امروز در آئین صلح و سازش در مصلای نماز جمعه اندیمشک عنوان کرد: ایثار، وحدت و فداکاری در صدر اسلام مسیر توفیقات مسلمانان و سیطره بر دو امپراطوری بزرگ را در زمانی کوتاه فراهم آورد.

وی افزود: مهم‌ترین سرمایه اجتماعی هر جامعه گذشت از دیگری بوده و گذشت سرآمد همه خوبی‌ها و فضائل الهی در جوامع است.

امام جمعه اندیمشک احسان را از آداب خاندان پیامبر نامید و اظهار کرد: این آداب خاندان پیامبر (ص) را سادات و همه مسلمین باید با تعصی از پیامبر اسلام در زندگی خود انجام دهند.

وی ایجاد الفت را بزرگ‌ترین اقدام و موثرترین کارها در جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: فداکاری، ایثار و گذشت در جامعه راه‌ توسعه اخلاق، وحدت و توسعه در کشور را فراهم می‌کند.

امام جمعه اندیمشک با تقدیر از گذشت سادات موسوی از اجرای قصاص گفت: در سال‌های پیش از انقلاب سادات رساله‌ امام خمینی (ره) را در جمع‌ها قرائت و اسباب برچیدن بساط حکومت ظلم طاقوت را در کشور فراهم و همواره با تعصی از سیره اهل‌بیت (ع) درس ایثار و فداکاری را به شهروندان داده‌اند.

حسینی نوری اظهار کرد: سادات در گذشت از اشتباهات دیگران هم‌چون جد بزرگوار خویش گذشت کرده و در ایجاد صلح و سازش در جامعه پیش قدم و این سنت اهل بیت (ع) را در جامعه ترویج می‌کنند.

وی در پایان گذشت از حق حدود الهی را از ایثارهای بزرگ و فداکاری‌ها در زمینه ایجاد وحدت و علفت در جامعه دانست و گفت: باید قدر این محبت و گذشت را دانست و از اشتباهات درس گرفت و با انجام اقدامات شایسته سپاس این نعمت و جان دوباره را به‌جای آورد.

دسته بندی ها مهر نیوز

دیدگاه