رنسانس برای کانون

بودجه آموزش‌وپرورش و رتبه‌بندی در سال ۹۸ به روایت سازمان برنامه

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور اعتبار هزینه‌ای ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها از ۳۳ هزار میلیارد تومان به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسیده و از افزایش ۲۸درصد برخوردار شده است.

دو هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان

در بخش آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای در لایحه بودجه ۹۸،‌ مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان تامین اعتبار شده است.

افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات خرید خدمات آموزشی

افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات ردیف‌های هزینه‌ای خرید خدمات آموزشی در مناطق کمتر برخوردار، افزایش ۲۵درصدی اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دانشگاه فرهنگیان، افزایش ۵ برابری کمک‌‌های فنی و اعتباری برای مدارس غیردولتی و تأمین اعتبار مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث ۵۰۰ زمین چمن مصنوعی ورزشی در مدارس کشور از دیگر مواردی است که در بخش آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای به آن توجه شده است.

همچنین‌اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای طرح تملک فضاهای آموزشی نیمه‌تمام که ۵۰ درصد توسط خیرین تأمین شده باشد از ۴۱۲ به ۹۰۰ میلیارد تومان ( ۱۲۱۰ میلیارد تومان نیز توسط خیرین تامین می‌شود) افزایش ۱۱۸ درصدی داشته است.

توسعه ارتقای شاخص‌های آموزشی استان‌های محروم

در لایحه بودجه ۹۸ همچنین شاهد توسعه فعالیت «کمک به ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی استان‌های محروم» از ۴ استان در سال جاری (سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و آذربایجان‌غربی) به ۸ استان (اضافه شدن استان‌های لرستان، خراسان شمالی، خوزستان و ایلام) هستیم.

همچنین سیدحمید پورمحمدی، معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری تشریح لایحه بودجه ۹۸ گفته است که در لایحه بودجه ۹۸ ردیفی برای رتبه‌بندی معلمان با اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

توییت وزیر آموزش‌وپرورش درباره بودجه رتبه‌بندی در سال ۹۸

سعید طاهری رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه بودجه کشور نیز به باشگاه خبرنگاران جوان درباره جزئیات لایحه بودجه ۹۸ آموزش و پرورش گفته است: امسال دولت برای اولین بار تمام منابع مالی مورد نیاز آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده است و ۴۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این دستگاه در نظر گرفتیم که با توجه به این منابع در نظر گرفته شده مشکلات مالی در حوزه پرداخت پاداش پایان خدمت، تامین شیر مدارس و مواردی دیگر از این قبیل بر طرف می‌شود. امسال برای رتبه‌بندی ۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفتیم و با توجه به اینکه اجرای رتبه‌بندی معلمان فقط شامل افزایش حقوق نیست باید نظام صلاحیت حرفه‌ای هم در قالب بودجه سنواتی با رویکرد کیفیت آموزشی مورد توجه قرار گیرد.

همچنین سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در توئیت اخیر خود درباره رتبه‌بندی معلمان گفت: بالاخره بعد از فراز و نشیب زیاد و علیرغم سختی‌های بودجه برای سال ۹۸، با حمایت آقای رئیس جمهور و پیگیری‌های مجدانه شخص آقای نوبخت اعتبار رتبه بندی در لایحه گنجانده شد. به عنوان عضوی از خانواده آموزش‌وپرورش صمیمانه سپاسگزارم.

توییت بطحایی درباره رتبه‌بندی معلمانسرانجام معیشت و کیفیت در رتبه‌بندی معلمانتوضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه‌بندی در سال ۹۸ تعیین شد

انتهای پیام/

دسته بندی ها تسنیم

دیدگاه