رنسانس برای کانون

آگاهی تهران بزرگ ملی شد + جزئیات

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، محسن شیخ الاسلامی – معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اظهار داشت: کاروانسرای شاه عباسی و کارخانه سیمان شهرستان ری و همچنین عمارت و سر درهای واقع در ضلع شمالی و شرقی پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی آثاری است که در جلسه کمیته فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

شیخ الاسلامی ادامه داد: ثبت بناهای تاریخی در فهرست آثار ملی نخستین گام در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی کشور است اما نبایست تنها به این امر بسنده کرد و برای احیاء و مرمت بناهای تاریخی از مشارکت نهادهای متولی که در بهره برداری از این آثار سهیم می باشند استفاده کرد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خاطرنشان کرد: حفظ و احیاء میراث فرهنگی هیچ منافاتی با توسعه شهری نداشته بلکه موجب تقویت تعلق شهری شهروندان و هویت بخشی به داشته‌های فرهنگی بین اقشار جامعه خواهد شد.

راز بانوی ناشناخته‌ای که بیش از دختر شاه ایران جیره سفر گرفته است/جیره سفر مردم ۲۵۰۰سال پیش چه بود؟زیباترین خیابان جهان در آتش پاریسی‌ها/چرا فرانسه در لکه زرد و قرمز سفر گردشگران قرار نمی‌گیردگلعلی بابایی:گردشگر خارجی بسیجی مسجد نیست/ پیشنهاد چهار فصلی برای تورهای گردشگری سیاه در مناطق دفاع مقدس

انتهای پیام/

دسته بندی ها تسنیم

دیدگاه